Bestyrelsen

Hans Ulrik Schaffalitzky De Muckadell

Formand

Strandhuse 33

5700 Svendborg

Tlf.: 62201819

Mobil: 40370062

552hs@apoteket.dk

Valg-År: 2021

Lene Krogh

Næstformand

Jens Munks Vej 3

5700 Svendborg

Tlf.:  62226222

Mobil: 28608848

lenekrogh03@gmail.com

Valg-År: 2021

Afventer

Kasserer

Jørgen Sand

Bestyrelsesmedlem

Martinsvej 3

5700 Svendborg

Tlf.: 62216428

Mobil: 23981176

j.sand@pc.dk

Valg-År: 2022

Søren Lunde

Bestyrelsesmedlem

Jens Munks Vej 4

5700 Svendborg

Mobil: 23215760

lslunde@gmail.com

Valg-År: 2022

Johannes Blaagaard

Bestyrelsesmedlem

Kløvermarksvej 32

5762 Vester Skerninge

Mobil: 27504110

johannes.blaagaard@mail.dk

Valg-År: 2021

Ingegerd Størling

Bestyrelsesmedlem

Slotsalleen 21A

5700 Svendborg

Mobil: 21858883

i.stoerling@gmail.com

Valg-År: 2021

Birthe Bergmann Sejrup

Senioridrætkonsulent

Idrætshallen, Ryttevej 70, 1

5700 Svendborg

Mobil: 24886331

birthe.bergmann@svendborg.dk

Pia Bach Sørensen

Suppleant 1

Krebsen 106

5700 Svendborg

Mobil: 24602432

piabachsorensen@gmail.com

Valg-År: 2021

Jytte Aagaard

Suppleant 2

Linkensvænge 6

5700 Svendborg

Mobil: 29254855

jvaagaard@stofanet.dk

Valg-År: 2021

Erling Knudsen

Revisorer

Tvedhaven 58

5700 Svendborg

Tlf.: 62219146

Mobil: 26143565

have@mail1.stofanet.dk

Valg-År: 2021

Inge-Lise Odgaard

Revisorer

Vievænget 11, Tåsinge

5700 Svendborg

Tlf.: 62226181

Mobil: 23271844

odgaard@outlook.dk

Valg-År: 2021

Churt Pedersen

Revisorsuppleant

Rolf Krakes Vej 86

5700 Svendborg

Mobil: 29838155

churtpedersen@hotmail.dk

Valg-År: 2021

Sekretariat/kontor

Ellis Rasmussen

Sekretær

Pia Bach Sørensen

Frivillig

Gert Andersen

Frivillig

Dorrit Pedersen

Frivillig

Birthe Bergmann

Konsulent

ldrætskonsulenten har et nært samarbejde med dels lønnede instruktører og dels et utal af frivillige seniorer, uden hvis hjælp de mange aktiviteter ikke kan gennemføres.

UDVALG

BEVÆG DIG I NATUREN

Peter Madsen

Formand

Mobil: 23241113

gpaam@youmail.dk

FITNESS

Johannes Blaagaard

Formand

Mobil: 27504110

johannes.blaagaard@mail.dk

LET MOTION

Dorrit Pedersen

Formand

Mobil: 61684523

mellemvej12@hotmail.com

SPIL UDE

Kurt Rangstrup

Formand

Mobil: 27574949

kurt@rangstrup.com

SPIL INDE

Jørgen Sand

Formand

Mobil: 23981176

j.sand@pc.dk

MOTION OG BEVÆGELSE

Hanne Marie Jensen

Formand

Mobil: 42131824

hmjensen@me.com

TVÆRGÅENDE  UDVALG

Hanne Marie Jensen

Formand

Mobil: 42131824

hmjensen@me.com

KROP OG SJÆL

Lene Krogh

Formand

Tlf.: 62226222

Mobil: 28608848

lenekrogh03@gmail.com

KULTUR OG MOTION

Jorgen Larsen

Formand

Tlf.: 62224776

Mobil: 42247143

havblik@sydfynsmail.dk

TEST

Margit Mortensen

Formand

Mobil: 50725275

mortensenmargit@hotmail.com

TØJ

Margit Mortensen

Formand

Mobil: 50725275

mortensenmargit@hotmail.com

REKVISIT

Lene Krogh

Formand

Ttlf.: 62226222

Mobil: 28608848

lenekrogh03@gmail.com

REVY

Gyda Hansen

Formand

Mobil: 27610469

gydas@youmail.dk

OPLEVELSES REJSER

Dorrit Pedersen

Formand

Mobil: 61684523

mellemvej12@hotmail.com

SVENDBORG SENIOR IDRÆT

Svendborg Idrætshal
Ryttervej 70, 1.sal
5700 Svendborg
Tlf. +45 62233019
Email. svsi.kontor01@gmail.com
CVR nr. 34 54 29 37

BETALINGSMETODER

Mobile PAY for løssalg.

 

Betalingsmuligheder.