KONTORET: 

E-mail: svsi.tlf@gmail.com

Telefon: 22 92 57 00 i åbningstiden (mandag, onsdag og fredag kl. 10-12)

Kontoret finder du på Ryttervej 70 (Svendborg Idrætscenter) i stueetagen. Drej til venstre efter indgangen og gå mod indgangen til Idræthallen. Du finder kontoret i kontoret i boksen til højre for indgangen.

Bestyrelsen

Hans Ulrik Schaffalitzky De Muckadell

Formand

Strandhuse 33

5700 Svendborg

Mobil: 40370062

Mail: hansulrik@apomail.dk

Valg-År: 2025

Anders Halling

Næstformand

Vædderen 75

5700 Svendborg

Mobil: 30306518

Mail: anhalling@gmail.com

Valg-år: 2025

Vibeke Reuther

Kasserer

Dronningemaen 35,2. th.

5700 Svendborg

Mobil: 23613684

Mail: vibeke.reuther@gmail.com 

Valg-år: 2026

Jesper Vildbrad

Bestyrelsesmedlem

Tordenskjoldsvej 33

5700 Svendborg

Mobil: 40191028

Mail: jesper.vildbrad@gmail.com

Valg-År: 2025

Torben Fløjborg

Bestyrelsesmedlem

Fyrrevang 34

5700 Svendborg

Mobil: 20400459

Mail: flojborg@sydfynsmail.dk

Valg-År: 2025

Søren Lunde

Bestyrelsesmedlem

Jens Munks Vej 4

5700 Svendborg

Mobil: 23215760

Mail: lslunde@gmail.com

Valg-År: 2025

Lillian Nøhr

Bestyrelsesmedlem

Strandgade 11

5700 Svendborg

Mobil: 27468717

Mail: noehrlillian@gmail.com

Valg-År: 2026

Niels Damgaard Eriksen

Bestyrelsesuppleant

Lodsvej 27

5700 Svendborg

Mobil: 20624608

Mail: damgaard@dadlnet.dk

Valg-År: 2025

Peter Skyttegaard

Bestyrelsessuppleant

Kamillevej 3

5700 Svendborg

Mobil: 40819763

Mail: p.skyttegaard15@gmail.com

Valg-År: 2025

Mogens Vilstrup Christensen

Revisor

Bøgevænget 8, Vindeby

5700 Svendborg

Mobil: 4020 7920

Mail: bir@christensen.mail.dk

Valg-År: 2025

Peder Boris Pedersen

Revisor

Vindeby Pilevej 20

5700 Svendborg

Mobil: 20213880

Mail: peder.revisor01@gmail.com

Valg-År: 2025

Hanne Christiansen

Revisorsuppleant

Agernvænget 7

5700 Svendborg

Mobil: 23372441

Mail: hanne.anine@gmail.com

Valg-År: 2025

Sekretariat/kontor

Lea Dyrehauge

Sekretær

Mogens Hansen

Frivillig

Inger Jeppesen

Frivillig

Erik Bjeldorf

Frivillig

Dorrit Pedersen

Frivillig

konsulent

Birthe Bergmann

Konsulent

Konsulentbistand til fortsat udvikling af SVSI

UDVALG

BEVÆG DIG I NATUREN

FITNESS

Torben Fløjborg

Formand

Mobil: 20400459

flojborg@sydfynsmail.dk

LET MOTION

Dorrit Pedersen

Formand

Mobil: 61684523

mellemvej12@hotmail.com

SPIL UDE

Formand

Vi leder efter en ny udvalgsformand til Spil ude - er det dig? Så kontakt gerne kontoret.

SPIL INDE

Jørgen Sand

Formand

Mobil: 23981176

j.sand@pc.dk

MOTION OG BEVÆGELSE

Hanne Marie Jensen

Formand

Mobil: 42131824

hmjensen@me.com

TVÆRGÅENDE  UDVALG

Hanne Marie Jensen

Formand

Mobil: 42131824

hmjensen@me.com

KROP OG SJÆL

Lene Krogh

Formand

Tlf.: 62226222

Mobil: 28608848

lenekrogh03@gmail.com

KULTUR OG MOTION

Jorgen Larsen

Formand

Tlf.: 62224776

Mobil: 42247143

havblik@sydfynsmail.dk

TØJ

Margit Mortensen

Formand

Mobil: 50725275

mortensenmargit@hotmail.com

REKVISIT

Lene Krogh

Formand

Ttlf.: 62226222

Mobil: 28608848

lenekrogh03@gmail.com

REVY

Gyda Hansen

Formand

Mobil: 27610469

gydas@youmail.dk

VANDRE REJSER

Dorrit Pedersen

Formand

Mobil: 61684523

mellemvej12@hotmail.com

ANNONCER

Torben Fløjborg

Kontakt

Mobil: 20400459

flojborg@sydfynsmail.dk

SVENDBORG SENIOR IDRÆT

Svendborg Idrætshal
Ryttervej 70, stuen
5700 Svendborg
Tlf. +45 22925700
Email. svsi.tlf@gmail.com
CVR nr. 34 54 29 37

BETALINGSMETODER

Betalingsmuligheder.